Opublikowano 2 komentarze

Kontrola modułu Diversity BMW E61

Moduł diversity jest modułem anteny i odpowiada za odbieranie sygnałów z pilota centralnego zamka oraz fal radiowych radia samochodowego.

Częstą przyczyną braku reakcji pilota centralnego zamka jest usterka powiązana z modułem diversity. Zanim zdecydujemy się na wysyłkę naszego modułu do naprawy, warto sprawdzić czy problem nie leży po stronie instalacji elektrycznej.

Moduł znajduje się w płetwie tylnej klapy. Należy otworzyć szybę tylnej klapy i odkręcić śruby pod zaślepkami. Po odkręceniu, należy wysunąć płetwę do tyłu. Pod czarną obudową hermetyczną znajduje się moduł diversity. W złączu po prawej stronie sprawdzamy zasilanie modułu diversity.

 

Opis pinów:

PIN 1 – 12 V

PIN 2 – 4,7 V

PIN 3 – 12 V (radio)

PIN 5 – masa

Po sprawdzeniu zasilania, możemy sprawdzić czy moduł reaguje na sygnał z pilota. W tym celu potrzebny będzie nam oscyloskop. Na płytce modułu musimy znaleźć układ TDA5210. Na 25 pinie podczas naciskania pilota centralnego zamka powinien pojawić się sygnał.

 

2 komentarze do: “Kontrola modułu Diversity BMW E61

  1. Mam pytanie, odnośnie modułu diversity w e 61 , natomiast co w samochodzie wiązka czy cokolwiek ma wpływ na fakt, iż po regeneracji działa około doby a później sporadycznie i przestaje całkiem….

    1. A co zostaje wymienione podczas „regeneracji”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *