Opublikowano 1 komentarz

Wymiana uszczelniaczy w pokrywie zaworowej (nr OEM 55573764) Opel 1.7 cdti

Niestety przychodzi ten moment w życiu Opla 1.7 cdti, że z pokrywy, wokół wtryskiwaczy paliwowych zaczyna wydostawać się olej. Uszczelka w pokrywie wokół wtryskiwacza twardnieje i nie przylega dostatecznie do powierzchni wtrysku. Nadchodzi czas na wymianę pokrywy! Tak, pokrywy. Producent nie przewidział w tym silniku wymiany samych uszczelniaczy wokół wtrysków. Jedynym sposobem według ASO jest wymiana całej pokrywy, która kosztuje powyżej 1000 zł.

Znaleźliśmy sposób, a raczej produkt, który pozwala wymienić same uszczelniacze i dzięki temu oszczędzić na wymianie całej pokrywy. Komplet uszczelniaczy można znaleźć w naszym sklepie -> https://mototechnika.net/produkt/uszczelniacze-simmeringi-pokrywy-zaworow-opel-17-cdti/

 

Demontaż pokrywy zaworów w samochodzie Opel z silnikiem 1.7 cdti z pozoru nie należy do skomplikowanych czynności. Wszystko co musimy odkręcić i odczepić jest na wierzchu. Niestety musimy także odkręcić przewody paliwowe zasilające wtryskiwacze paliwowe. I tutaj może pojawić się problem. Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć króćce paliwowe na wtryskiwaczach oraz rurkach metalowych, żeby nie dostały się tam zabrudzenia. Na koniec po złożeniu wszystkiego należy odpowietrzyć układ paliwowy.

Zaczynajmy! Przede wszystkim na początek sprężonym powietrzem wydmuchaj piasek i brud nagromadzony wokół wtryskiwaczy. Dzięki temu unikniesz podczas demontażu pokrywy, dostania się brudu pod pokrywę.

Odepnij złącza elektryczne oraz przewód odmy i przewód podciśnienia sterującego turbosprężarką.

 

Odkręć przewody paliwowe, pamiętaj, żeby zabezpieczyć króćce przed dostaniem się do nich zanieczyszczeń.

 

Odbezpiecz przelewy wtryskiwaczy i wyciągnij do góry z każdego wtryskiwacza. Po wyciągnięciu obejrzyj czy nie są ścięte oringi uszczelniające plastikowe króćce.

 

Odkręć śruby mocujące pokrywę oraz obudowę wiązki elektrycznej. Odsuń wiązkę na bok, odchyl delikatnie obudowę rozrządu i wyciągnij pokrywę.

 

Wyprasuj uszczelniacze w dół, wprasuj nowe od dołu.

Przy ponownym montażu pokrywy warto wymienić również uszczelkę pod pokrywą. Podczas montażu pokrywy możesz delikatnie posmarować świeżym olejem silnikowym przylgnię wokół wtryskiwacza, żeby nie uszkodzić uszczelniaczy podczas montażu. Dokręć pokrywę z siłą 10 Nm. Zamontuj przewody przelewowe (zwróć uwagę, żeby nie ściąć oringów uszczelniających króćce przelewów). Przykręć delikatnie rurki metalowe zasilające wtryskiwacze. Podłącz kostki elektryczne, odmę, podciśnienie sterujące gruszką turbo. Uruchom rozrusznik do momentu, aż z rurek zacznie wydobywać się paliwo. Dokręć rurki metalowe (moment dokręcający 25 Nm).

Zestaw uszczelniaczy możesz kupić w naszym sklepie, kliknij na obrazek, żeby przejść do zamówienia.

1 komentarz do: “Wymiana uszczelniaczy w pokrywie zaworowej (nr OEM 55573764) Opel 1.7 cdti

  1. Uszczelniacze pasują idealnie 🙂 Dziękuję za szybką wysyłkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *