Opublikowano 1 komentarz

TOPIx, czyli Pass-Thru producenta samochodów Jaguar i Land Rover

TOPIx jest platformą diagnostyczną dla pojazdów marki Jaguar i Land Rover. Pokażę tutaj proces rejestracji na platformie TOPIx oraz instalacji oprogramowania SDD. Zarejestrowane konto na platformie TOPIx umożliwi nam dostęp do schematów elektrycznych, informacji serwisowych i biuletynów. Oprogramowanie SDD umożliwi nam programowanie sterowników.

Wchodzimy na stronę https://topix.landrover.jlrext.com/topix/vehicle/lookupForm i klikamy „Register”.

Przenosi nas na stronę z regulaminem i polityką prywatności. Polecam przeczytać zanim klikniemy zaakceptuj. Jeśli słabo znasz angielski skorzystaj z tłumacza przeglądarki Google Chrome lub skopiuj sobie do translatora google. Po zaakceptowaniu przenosi nas na stronę z formularzem rejestracyjnym. Podczas wypełniania formularza nie stosuj polskich znaków. Wypełnij pola oznaczone gwiazdką.

Formularz rejestracyjny platformy diagnostycznej TOPIX

Po kliknięciu „Zarejestrować” przeniesie Cię na stronę potwierdzającą rejestrację z informacją o dalszych instrukcjach wysłanych na podanego przez Ciebie maila. W mailu otrzymasz link do potwierdzenia rejestracji. Zostaniesz przekierowany na stronę logowania. Użyj loginu (username) i hasła (password) utworzonego podczas rejestracji.

Po zalogowaniu, po lewej stronie jest formularz do wpisania nr VIN pojazdu, którym chcesz się zająć.

Po wpisaniu nr VIN (nadwozia) możesz wybrać opcję, która Cię interesuje.

Niestety większość opcji wymaga subskrypcji i możesz zobaczyć taki komunikat.

Jest kilka opcji wykupienia subskrypcji, wybieramy to co nas interesuje. Po prawej stronie otrzymujemy informację o cenie produktu.

Uwaga! Jeśli podczas rejestracji nie podałeś nazwy swojej firmy z numerem VAT UE oraz nie zaznaczyłeś opcji, że będziesz używał platformy w celach biznesowych, cena będzie powiększona o podatek VAT. 

Jeśli podałeś dane firmowe kwota będzie niższa o 23%.

Spokojnie, zawsze możesz uzupełnić informację o swojej firmie. W pasku na górze strony rozwiń dodatkowe menu klikając strzałkę obok Twojej nazwy. Z rozwijanego menu wybierz „Options”. Po prawej stronie uzupełnij dane firmy, zjedź na dół i kliknij „Update”.

Cena subskrypcji jest uzależniona od tego co wybierzesz. Jeśli potrzebujesz dane techniczne do konkretnego modelu to wybierz tylko ten konkretny model. Dzięki temu znacząco obniżysz koszty.

Przechodzimy dalej „Next”. Kolejnym krokiem jest wypełnienie danych płatnika, powinny załadować się automatycznie na podstawie danych, które wprowadziłeś podczas rejestrowania konta. Jeśli dane są prawidłowe, przechodzimy dalej wciskając „Complete order”.

Jeszcze informacja o tym, że zostaniemy przekierowani na stronę płatności. Tam wypełniamy dane naszej karty kredytowej/debetowej i klikamy „PAY NOW”.

Możemy cieszyć się dostępem do wykupionych danych.

Wkrtóce kolejny wpis dotyczący instalowania oprogramowania do obługi pojazdów Land Rover i Jaguar. Chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych wpisach? Zapisz się do newslettera. Nie martw się, nie spamujemy, będziesz otrzymywał informacje o nowych wpisach w kategorii Pass-Thru.

1 komentarz do: “TOPIx, czyli Pass-Thru producenta samochodów Jaguar i Land Rover

  1. […] TOPIx, czyli Pass-Thru producenta samochodów Jaguar i Land Rover […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *